niedziela, 4 maja 2014

Cztery sposoby na zdrową skórę!


Nasza skóra manifestuje ogólny stan całego organizmu. O ile nie mamy wpływu na typowo dermatologiczne przyczyny trądziku (np. wahania hormonalne) to jest szereg czynników, na które mamy stuprocentowy wpływ. 

1.      Po pierwsze zacznij się zdrowo odżywiać, zrezygnuj z fast food’ów, chipsów i innych nafaszerowanych barwnikami, konserwantami i wzmacniaczami smaku produktów spożywczych. Zamień je na żywność mało przetworzoną.

2.      Po drugie zadziałaj odpowiednio gdy problem już się pojawi. Oto kilka preparatów do stosowania miejscowego, które pozwolą szybko się pozbyć krosty:
  • Maść propolisowi - działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo
  • Maść cynkowa - działa antybakteryjnie i obsuszająco
  • Krem Antyseptyczny - naturalny środek pomocniczy stosowany w leczeniu zranień, skaleczeń, drobnych oparzeń, ran, różnego rodzaju wysypek, grzybiczych infekcji skórnych.  
3.    Po trzecie: zastosuj suplementację ziołową. Wskazany może być fiołek trójbarwny (bratek) w połączeniu z drożdżami. Dobrze w przypadku trądziku sprawdzają się mieszanki odtruwające organizm. Picie tego rodzaju herbat codziennie poprawia funkcjonowanie wątroby i nerek.

4.      Po czwarte: używaj kosmetyków specjalnie dedykowanych do cery trądzikowej. Bardzo dobre efekty daje maseczka z glinki zielonej, która jest wzbogacona jonami Ag. Od dawna znane są właściwości antyseptyczne jonów srebra.                                 
     
     Polecam serię  antytrądzikową z firmy FLOSLEK:

Irmina Niedźwiecka

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy wpis, warto też pić czystka i pilnować tego, by zmiany nie były wyciskane, gdyż pogarsza to stan skóry.

    OdpowiedzUsuń