poniedziałek, 13 lipca 2015

Biszofit postawi Cię na nogi!

Czytałeś „Starego człowieka i morze”? Jednym z tematów, na jakie rozmyślał główny bohater tej książki wspominał główny bohater, była ostroga kostna na stopie Joego di Maggio – wybitnego baseballisty. Być może nie musiałby on tak cierpieć, gdyby znał biszofit – naturalny produkt na problemy z ostrogami.

Biszofit to produkt znany od wielu lat, który stosuje się zewnętrznie. Ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych. Wykorzystuje się go przede wszystkim w uzdrowiskach zdrowotnych, ale jeśli masz na to ochotę, możesz go kupić w formie żelu.
Jego nazwa pochodzi od nazwiska Gustava Bishofa, który odkrył go w XIX wieku. Biszofit wydobywa się w takich miejscach, jak Rosja, Chiny, Ukraina i Brazylia, a także w Niemczech. Najważniejsze złoża są w Połtawie na Ukrainie i dlatego właśnie większość pacjentów pyta o biszofit połtawski. Inne rodzaje są równie dobre.
Początkowo preparaty z biszofitem były dostępne wyłącznie na Ukrainie i Rosji, jednak ludzie zaczęli je sprowadzać także do Polski i innych krajów zachodnich. Z czasem można było go kupić także w sklepach i w internecie.
Pochodzenie biszofitu
Biszofit i biszolin to dwa pokrewne surowce. Biszolin to substancja, która powstaje po rozpuszczeniu biszofitu. Biszolin powstał przed milionami lat, gdy wyparowało Morze Prehistoryczne, pozostawiając na ziemi warstwę minerałów. Wydobywa się je z bardzo dużej głębokości, za pomocą szybów wiertniczych.
Wiele osób uważa, że najzdrowszą solą jest ta, która pochodzi z Morza Martwego, ale naszym zdaniem, znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z biszofitu, który jest idealnie czysty. W jego skład wchodzi roztwór takich minerałów, jak:
 • Brom – wpływa korzystnie na stan nerwów
 • Chlor – wspiera wchłanianie składników odżywczych
 • Magnez – ma bardzo ważny wpływ na wzrost tkanki mięśniowej i kostnej, poprawia przewodzenie impulsów nerwowych
 • Jod – to substancja odkażająca, przydatna przy stanach zapalnych
 • Krzem – bez niego nie jest możliwe budowanie mocnych kości
 • Żelazo – poprawia stan krwi
 • Molibden – poprawia działanie organizmu, ponieważ wpływa na funkcjonowanie różnych enzymów.
Biszofit zawiera także około 30 mikroelementów. Jego zaletą jest to, że błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia plam. Wielu pacjentów boi się działania rozgrzewającego maści i tutaj także warto polecić biszofit, który nie ma takiego działania.
Biszofit pomaga także na urazy sportowe

Kiedy warto stosować biszofit?
Jest on pomocny w bólach wszelkiego rodzaju:
 • ból kręgosłupa
 • bóle stawów (w szczególności kolan)
 • ból barku
 • skurcze mięśni (wynikają z braku minerałów)
 • ostroga piętowa i haluksy
 • pomaga przy osteoporozie i reumatyzmie
 • przydaje się sportowcom – badania na biszoficie były prowadzone po to, by ustalić, czy jest on dla nich pomocny.
Biszolin stosuje się do masażu, dzięki czemu rozluźnia mięśnie i pozwala na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Pomaga przy żylakach.
Przydaje się także w przypadku chorób układu nerwowego, chorób pourazowych i chorób układu naczyniowego. Można go stosować także jako kosmetyk.
Jego zaletą jest to, że ma bardzo wysoką przyswajalność – wynosi ona około 100%, natomiast preparaty na bazie sztucznych dodatków, mają wchłanialność na poziomie około 50%. Po posmarowaniu skóry biszofitem, zaczyna się on wchłaniać i następnie przenika do naczyń włosowatych.

Kiedy nie stosujemy biszofitu?
Biszofit jest dość bezpiecznym środkiem, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego stosowania . Nie będzie wskazany przy uszkodzeniach skóry i w chorobach związanych z zaburzeniami odporności. W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, biszolin nie ma działań niepożądanych i nie wpływa niekorzystnie na pracę wątroby. W internecie można spotkać się z opisami cudownego działania biszofitu na rany i żylaki, jednak wybór takiego zastosowania, należy pozostawić lekarzom.
Jak stosuje się biszofit?
Preparat należy wcierać cienką warstwą aż do wchłonięcia. Można go stosować 2 -3 razy dziennie, a leczenie trwa około 2 tygodni. Nawet, jeśli od razu poczujesz ulgę, nie przerywaj kuracji – minerały, których dostarcza Ci biszolin, potrzebują dłuższego czasu, by wbudować się w tkanki.
Przy łuszczycy skóry, należy codziennie używać balsamu do włosów na bazie biszofitu, dzięki czemu dolegliwości szybko miną. To także dobry sposób na pozbycie się łupieżu – problem może polegać na tym, że skóra głowy jest źle odżywiona i dostarczamy jej zbyt małej ilości minerałów i witamin.

Spotkałem się także z przykładem zastosowania biszofitu na problemy sercowo-naczyniowe – osoby, które posmarowały tym żelem okolice serca, szybko pozbyły się nerwobóli. Nie zapominaj o tym, że prawidłowa ilość minerałów jest niezbędna do funkcjonowania serca. Gdy ich brakuje, pojawiają się różne objawy niepożądane – na przykład arytmia.
Jeśli chcesz, by biszofit miał także działanie chłodzące, możesz dodać do niego kilka kropli olejku miętowego, sosnowego lub eukaliptusowego.

Podsumowując – biszofit to naturalny sposób na pozbycie się problemów ze stawami i bólów różnego pochodzenia. Skorzystaj z jego naturalnej mocy i przestań narzekać na ból.

4 komentarze:

 1. Z powodu dlugotrwalem pracy fizycznej, jak i mojego wieku cierpie na czeste bole kregoslupa. Stosowalem juz rozne produkty (masci, zele, czy plastry rozgrzewajace). Jednakze dzialaja one tylko doraznie - czy stosowanie biszofitu w moim wypadku moze okazac sie skuteczne?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zaszkodzi spróbować Biszofit Połtawski zawiera bardzo dużą stężenie minerałów.

  OdpowiedzUsuń
 3. cały 2016 rok brałem chemioterapię z powodu chłoniaka Hodgikina, Nastąpiła częściowa remisja choroby, ale chemioterapia pozostawiła skutki uboczne, kolana, stopy, kręgosłup. Czy mogę bezpiecznie stosować biszofit?

  OdpowiedzUsuń
 4. czy po skończonej chemioterapii chłoniaka Hodgkina i częściowej remisji choroby mogę stosować biszofit na bóle reumatyczne?

  OdpowiedzUsuń