piątek, 17 lipca 2015

Chcesz zaoszczędzić sobie problemów z łuszczycą? Wypróbuj olej konopny!


Łuszczyca należy do chorób, której przyczyny są nieznane, ale leczenie sprawia bardzo dużo problemów. Byłem zaskoczony reakcją wielu pacjentów na jeden prosty preparat, który szybko hamował problemy z łuszczycą zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Co jest przyczyną łuszczycy?
Łuszczyca była często mylona z innymi chorobami skóry – na przykład zwykłym świądem, a także trądem. Również dzisiaj, osoby z łuszczycą są postrzegane jako chore na dolegliwość zakaźną, mimo tego, że nie można się nią zarazić. Przyczyn choroby i środków nasilających chorobę jest mnóstwo – należy do nich między innymi stres, picie alkoholu i palenie papierosów. Może ją nasilać zarówno brak higieny, jak i zbyt częste mycie skóry, a także … klasyczne leczenie. Bardzo ważnym czynnikiem jest zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa dieta, przepracowanie i stres. Łuszczycę spotyka się przede wszystkim u młodych osób, które na przykład wyjechały do pracę za granicę i przestały dbać o swój organizm.
Jest wiele leków na łuszczycę – gdy pracowałem w aptece, często wykonywałem maści salicylowe, mocznikowe, siarkowe, cygnolinowe (mocno podrażniające skórę), dziegciowe i witaminowe. Żadna z nich nie miała tak dobrego działania, jak zwykły olej z konopi.
Olej konopny na łuszczycę
Olej konopny nie został co prawda tak dokładnie przebadany, jak preparaty, które wymieniłem wcześniej, jednak aby przekonać się do jego właściwości, wystarczy zastosować prostą logikę. Łuszczyca jest oznaką choroby i jej leczenie miejscowe (czyli usuwanie łusek), prowadzi do nawrotów. Olej konopny dostarcza kwasów omega-3 i omega-6, które pozwalają odbudować skórę i przywrócić jej płaszcz lipidowy.
Kilka badań na temat oleju konopnego potwierdziło jego działanie, jednak żadna z firm nie poszła w nich dalej – a szkoda. Według opinii pacjentów, jest on bardzo skuteczny.
Zajmijmy się teraz olejem konopnym i odpowiedzmy na pytanie, czy można dzięki niemu osiągnąć „odmienne stany świadomości”.
Olej konopny powstaje z nasion konopi, które zawierają śladowe ilości THC. Z tego powodu, nie ma on takiego działania, o jakim myśli wiele osób, przyglądających się mu na półce w sklepie. Co więcej, olej konopny produkowany jest ze specjalnej odmiany tej rośliny, która zawiera znacznie mniej kannabitolu, niż konopie indyjskie.
Jego działanie jest jeszcze ciekawsze – zawiera mnóstwo kwasów omega-3 i omega-6.

Działanie kwasów omega-3 na skórę
Kwasy omega-3 i omega-6 należy dostarczać wraz z pożywieniem, ponieważ organizm nie potrafi ich wyprodukować. Według wielu źródeł, olej konopny zawiera nawet 90% tych kwasów, dlatego jest znacznie zdrowszy na przykład od oleju lnianego. Jest to także przyczyną szybkiego utleniania się tego oleju – należy kupować go w małych butelkach i zużywać jak najszybciej. Chyba nie muszę wspominać o tym, że na żadnym oleju z kwasami omega-3 się nie smaży.
Kwasy omega-3 hamują stan zapalny, który jest związany z łuszczycą. Powoduje on następnie takie problemy, jak swędzenie, ból i powstawanie łusek na skórze. Jak myślisz, czy lepszą metodą leczenia jest łagodzenie stanu zapalnego, czy raczej jego zaognianie, stosowaniem coraz mocniejszej maści cygnolinowej? Nie namawiam Cię tutaj do zmiany terapii stosowanej do lekarza, tylko do zastanowienia się nad tym, co możesz zrobić, by pomóc swojej skórze.
W jaki sposób używać oleju konopnego?
W sklepach zielarskich szukaj oleju konopnego tłoczonego na zimno i zwracaj uwagę na to, jaką ma datę ważności. Musi być przechowywany w lodówce.
Łuszczyca może pojawiać się wtedy, gdy w Twoim organizmie jest zbyt mało kwasów omega-3. Aby je uzupełnić, dodawaj oleju z konopi do sałatek i ugotowanych potraw. Nigdy nie podgrzewaj go, by nie stracił swoich właściwości.
Olej konopny będzie miał znacznie silniejsze działanie wtedy, gdy zastosujesz go na skórę. W sklepach zielarskich możesz kupić go w formie maści i kremów, których nakładanie jest znacznie prostsze, niż samego oleju konopnego. Nie zapominaj, że czysty olej ma znacznie silniejsze działanie i nie zawiera składników, które mogą podrażniać skórę.

ZAPRASZAMY NA ZAKUPY (tel: 662-76-88-44)
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mydła konopnego, w którego skład wchodzi właśnie ten olej. Regularne używanie mydła sprawi, że codziennie będziesz ograniczał powstawanie łuszczycy w delikatny sposób. W sieci można kupić także szampony z olejkiem konopnym. Moim zdaniem, znacznie bardziej opłaca się zakup oleju konopnego i stosowanie go w formie okładów na zmiany. Dzięki temu, płacisz tylko za wartościowe kwasy omega-3, a nie za dodatki.
ZAPRASZAMY NA ZAKUPY (tel: 662-76-88-44)

Czy warto go zastosować?

Wydaje mi się, że stosując olej konopny, możesz tylko zyskać. Nie ma żadnych efektów ubocznych, a jego skład jest tak dobry, że w kilku miejscach w sieci opisano go jako najzdrowszy olej, który wytłoczono z rośliny. Kwasy omega-3 i omega-6 są ważne nie tylko jako element terapii łuszczycy – dzięki nim, możesz poprawić stan układu krwionośnego, serca, pracę mózgu i pozbyć się stanów zapalnych.  

1 komentarz:

  1. Zainteresowało mnie mydło i szampon - czy posiadają go Państwo w swoim asortymecie? Na sklepie internetowym go nie widze...

    OdpowiedzUsuń