sobota, 2 sierpnia 2014

Zielony jęczmień - wybrane właściwości!

Na schemacie graficzny poniżej prezentuję kilka właściwości zielonego jęczmienia, zapewniam Państw, iż jest ich o wiele więcej...,

W ofercie posiadamy zielony jęczmień sproszkowany, do sporządzania koktajlów witaminowo-mineralnych. Napój sporządzamy z 1 łyżeczki proszku i rozpuszczamy go w wodzie lub soku owocowym. Tak przygotowany napój pijemy 3 razy dziennie.                                                         Cena za 200 gramowe opakowanie to 29.90 zł. 
Zapraszamy na zakupy! 
    Nasz telefon: 662-76-88-44, ul. Królewska 3, Lublin.
http://zielarnialublin.pl/96,mlody-zielony-jeczmien-pakar-200g.html

Zapraszam do pytań i otwartej dyskusji na temat tego produktu.

Irmina Niedźwiecka 

19 komentarzy:

 1. Witam, kiedyś czytałem o tym, że szpinak zawiera niewiele żelaza, a mit o jego doskonałym działaniu powstał w wyniku błędów w wyniku zapisaniu pomiaru. Ile tak naprawdę jest żelaza w zielonym jęczmieniu w porcji 3 razy 0,5 łyżeczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, postaram się wyliczyć ile jest żelaza w 3 łyżeczkach zielonego jęczmienia, bo tak jest dobowa zalecana porcja. W 1 łyżeczce jest ok 2 g jęczmienia, co daje w 1 porcji ok.0,26 mg żelaz, to należy przemnożyć x 3 i będziemy mieć całodobową dawkę żelaz dostarczanego z jęczmieniem. Pamiętajmy też iż żelazo dobrze wchłania się z witaminą C, a np. czarna herbata pita zbyt często hamuje jego wchłanianie. Do koktajlu z zielonego jęczmienia możemy wkropić trochę świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Żelazo syntetyczne (często w produktach aptecznych) ma jedną podstawową wadę, bardzo kiepsko się wchłania i zdarza się, że powoduje biegunki. Takich efektów „specjalnych” po jęczmieniu nie powinno być.

   Usuń
  2. Jest takie powiedzenie, że żelazo lubi kwaśne

   Usuń
 2. a jak on smakuje, czy da się go w ogóle zjeść bądź wypić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na chwilę obecną nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie w 100%, pacjenci twierdzą "iż da się wypić" i nie jest najgorszy, ale są i tacy, którzy twierdzą, że jest niesmaczny. Warto pamiętać iż nie jest to produkt pity dla przyjemności, on ma poprawić stan naszego zdrowia i samopoczucie. W najbliższym czasie umieszczę film, na którym będziemy robić koktajl z młodego jęczmienia i opowiemy o jego właściwościach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobre lekarstwo nie może być smaczne!

   Usuń
 4. O co chodzi z tym odkwaszaniem organizmu? Jakie są oznaki tego, że organizm jest zakwaszomy? Jak to sprawdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi zwykle o zakwaszenie moczu, można to sprawdzić za pomocą zwykłych i tanich papierków lakmusowych

   Usuń
  2. Zakwaszenie organizmu zależy od naszej diety, jeżeli spożywasz dużo mięsa, słodyczy, kawy to są spore szanse, że masz zakwaszony organizm. Dodatkowo istnieją symptomy takie jak przemęczenie, problem z utratą wagi czy słabe włosy i paznokcie.

   Usuń
 5. Ja czytałam, że jęczmień może dać efekt przeczyszczenia. Czy osoba chora na cukrzycę, ale miewająca często biegunki może pić zielony jęczmień? Czytałam również, że właśnie dla cukrzyków jest on dibry, ponoć poprawia wyniki badań.

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy posiadacie państwo w sprzedazy młody zielony jęczmień a tabletkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak posiadamy z firmy MyVita, duże i małe opakowania. Odnośnie ceny proszę o kontakt telefoniczny.

   Usuń
 7. Przez jaki okres czasu trzeba zażywać jęczmień by osiągnąć właściwe ph ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, czy posiadacie Państwo jęczmień zielony, wybieram się do Was po niego.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Posiadamy formę sproszkowaną, sok oraz tabletki, serdecznie zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 10. czy któraś z form, tzn. proszek, tabletki czy sok jest lepsza/zalecana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam proszek, jest najnaturalniejszy a przy tym kuracja jest całkiem niedroga. Tabletki zawierają substancje pomocnicze, sok też musi być jakoś zabezpieczony przed popsuciem. Sproszkowany jęczmień pozbawiony jest konserwantów, sporządza się z niego koktajle.

   Usuń
  2. Warto zwracać uwagę na rozróżnienie sok czy suszona trawa jęczmienna różnią się znacząco jeśli chodzi o zawartość substancji odżywczych. To czy tabletka czy proszek ma mniejsze znaczenie liczy się dawka.

   Usuń
  3. Tabletki są o tyle wygodniejsze, że można je zażyć w każdej chwili. Natomiast lepiej przyjąć koktajl bo to zawsze dodatkowa porcja płynów.

   Usuń