wtorek, 7 kwietnia 2015

Pyłek kwiatowy - siła od pszczół!


              Najbardziej popularnym i zarazem rozpowszechnionym produktem pszczelim jest miód. Zalety zdrowotne pyłku kwiatowego są mało znane szerszemu gronu społeczeństwa, a w szczególności fakt, że o wiele cenniejsze dla naszego zdrowia właściwości ma właśnie pyłek kwiatowy. Czym zatem jest pyłek kwiatowy i na co pomaga?
Jaką siłę dają nam pszczoły?

Pyłek kwiatowy inaczej zwany pszczelim to nic innego jak pyłki kwitnących roślin zebrane przez pszczoły i częściowo przez nie przetworzone. Pszczoły owe niosą zebrane pyłki w postaci małych kuleczek (Rysunek 1) do ula. Pyłek roślin po dalszym przetrawieniu przez pszczoły (pyłek mieszany jest z odrobiną miodu, nektaru lub śliny) stanowi później (obok miodu) pokarm młodych owadów. Miód jest pokarmem energetycznym, pyłek zaś zawiera białko, tłuszcze, sole mineralne, witaminy, kwasy organiczne i hormony.

Pyłek kwiatowy z dobrej pasieki, cena 19.90 zł za 200g.
Każda z przedstawionych na poniższym rysunku małych kuleczek składa się z koło 100 tys. ziarenek pyłków, co ciekawe także z roślin leczniczych (takich jak: dziurawiec, mniszek lekarski, dzika róża). Po tym procesie pszczelarze u wlotu ula zakładają rodzaj specjalnej przeszkody, która zatrzymuje część pyłku. Tak zebrany i wysuszony przez pszczelarza trafia potem do naszego sklepu            Pyłek kwiatowy w swoim działaniu posiada niezwykle wiele cennych źródłem składników odżywczych dla organizmu człowieka. Wynikają one z bardzo bogatego składu chemicznego.
Właściwości lecznicze pyłku kwiatowego i jego „siła” wynikają ściśle z jego bogatego składu chemicznego, dlatego też pyłek jest bez wątpienia najwartościowszym produktem roślinnym. Aby przedstawić potencjał drzemiący w pyłku kwiatowym pogrupowaliśmy go w trzy główne obszary: Znużenie/Zmęczenie, Układ pokarmowy, Niedokrwistość:


W czym więc kryje się „siła od pszczół”? Aby poznać tą tajemnice sięgnij po pyłek kwiatowy, kiedy odczuwasz znużenie, zmęczenie, brak koncentracji, a czeka cię jeszcze intensywny wysiłek i dużo pracy. Już po kilku minutach poczujesz „magiczną siłę pszczół”. Znużenie zacznie mijać, ty zaś odczujesz przypływ nowej energii. W tym właśnie kryje się siła pyłku kwiatowego.Stosowanie pyłku pszczelego

            Zazwyczaj pyłek pszczeli przyjmuje się 3 razy dziennie na pół godziny przed jedzeniem. Pyłek kwiatowy można rozmieszać z miodem, serkiem, mlekiem, wodą czy nawet sokiem owocowym. Należy dokładnie przeżuwać przed połknięciem w celu zwiększenia przyswajalności pyłku.

 


Sklep zielarsko medyczny IMBIR, ul. Królewska 3, Lublin                       TELEFON: 662-768 -844


Sklep zielarsko medyczny MELISA, ul. Wileńska 21, Lublin                    TELEFON: 600-646-774

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz