środa, 28 października 2015

Mydło z Aleppo - poznaj jego moc!

Na rynku jest ogromny wybór kosmetyków, jednak osoby, które mają wrażliwą skórę, muszą bacznie zwracać uwagę na to, co znajduje się w ich składzie. Wiele pięknie pachnących mydeł może podrażniać skórę, z uwagi na dużą zawartość substancji chemicznych. 
Sprawia to jeszcze większą trudność, jeżeli zmagamy się z chorobami dermatologicznymi, ponieważ wtedy nawet krótkotrwały kontakt z mydłem o działaniu podrażniającym, może prowadzić do problemów skórnych.

Wtedy jeszcze z większą starannością musimy przyglądać się składowi, który jest zamieszczony na opakowaniach. Niestety, ale tanie mydła zawiera duże ilości substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, odczyny alergiczne lub nasilać istniejącą chorobę skóry.
Co zatem robić? Wystarczy postawić na niezwykłe mydło, które jest wyprodukowane w 100% z naturalnych składników, nie podrażnia skóry i na dodatek ma właściwości lecznicze.
Mydo Aleppo czyni cuda
Ten rodzaj mydła został wyprodukowany już 4000 lat temu w Syrii – w miejscowości Aleppo – stąd jego nazwa. Jego prosty i w pełni naturalny skład sprawia, że do dziś nie straciło swojej popularności. Współcześni konsumenci, jak i ci sprzed wieków doceniają wysoką jakość składników użytych do produkcji oraz jego właściwości lecznicze.
Od dawna mydło z Aleppo jest zalecane wszystkim tym osobom, które mają bardzo wrażliwą, skłonną do alergii skórę lub zmagają się z chorobami dermatologicznymi. To właśnie im niejako „dedykowane” jest to mydło.
Dlaczego? To proste, ponieważ udowodniono naukowo jego działanie lecznicze. Aby poznać mechanizm działania, należy bliżej przyjrzeć się składowi. Gdzie kryje się tajemnica tego niezwykłego produktu?
Z czego składa się mydło z Aleppo?
Mydło z Aleppo składa się z najwartościowszych olejów roślinnych tłoczonych na zimno: oliwy z oliwek, oleju laurowego (pozyskiwanego z liści laurowych), wody oraz ługu sodowego, który jest otrzymywany z soli morskiej. Tylko tyle? Tak!
W oryginalnym mydle z Aleppo nie znajdziesz chemicznej gliceryny, sztucznych olejków zapachowych i mnóstwa innych szkodliwych składników, które mogą negatywnie wpływać na skórę. Zawarte w nim oleje roślinne bogate są w witaminę A oraz E, które znane są z dobroczynnego działania na skórę. Nie bez znaczenia są też minerały, które pozytywnie wpływają na stan skóry.
Widzisz sam, że mydło z Aleppo zawiera niewiele składników, jest całkowicie naturalne a przez to przyjazne Twojej skórze. Jeżeli będziesz regularnie go używać, zapomnisz o spierzchniętej, przesuszonej i podrażnionej skórze.

Jak się je produkuje?
Teraz kilka słów na temat procesu produkcji mydła z Aleppo. Pozwoli Ci to zrozumieć jego wyjątkowość oraz poznać źródło jego leczniczych właściwości. Jego receptura sięga ósmego wieku przed naszą erą. Proces produkcji zajmuje dużo czasu i pracy, dlatego też jego cena nie należy do najniższych.
Produkcja rozpoczyna się od wytworzenia oliwy z oliwek. To ona jest głównym składnikiem tego mydła. Kolejnym krokiem jest wymieszanie jej z ługiem sodowym (produkowanym z soli morskiej). Otrzymaną substancję podgrzewa się i po około tygodniu przychodzi czas na następny etap produkcji – dodanie oleju laurowego (stanowi on od 5% do ponad 70% składu mydła) – dzięki niemu zyskuje ono swoje właściwości lecznicze.
Następnie filtruje się otrzymany roztwór – chodzi głównie o odlanie ługu sodowego oraz przelanie czystą wodą otrzymanej masy. Gdy zostanie rozprowadzona na naoliwionym pergaminie zostawia się ją tak do wyschnięcia na kolejny dzień lub dwa.
Gdy mydło wyschnie, ale jest jeszcze wystarczająco miękkie, by je formować – zostaje podzielone na kostki oraz oznaczone znakiem producenta – wyciska się go za pomocą stempla na powierzchni mydła.
Pocięte i oznaczone pozostawione jest do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie zostaje przeniesione do podziemnego magazynu, gdzie leżakuje (nabierając przy tym swoich słynnych leczniczych właściwości) od 9 miesięcy nawet do 4 lat.
Gdy proces leżakowania zostanie zakończony, jest gotowe do użycia i trafia w ręce klientów.
Jakie dobroczynne właściwości ma mydło z Aleppo?
Uzyskane w długotrwałym procesie produkcji mydło ma szereg właściwości leczniczych:
  • Pobudza wzrost włosów, usuwa łupież - znakomicie sprawdza się jako szampon do włosów.
  • Może być wykorzystywane jako pianka do golenia, która nawilży skórę i zapobiega podrażnieniom.
  • Głęboko oczyszcza i pilinguje skórę. Jego antyseptyczne właściwości wspierają gojenie drobnych ran, podrażnień, leczą trądzik oraz wypryski skórne.
  • Głęboko nawilża skórę – po użyciu nigdy nie pozostawia uczucia spierzchnięcia czy przesuszenia.
  • Usuwa obrzęki, skutki odleżyn, a także łagodzi bóle reumatyczne.

Jeśli chcesz kupić prawdziwe mydło Aleppo, zapraszamy do naszego sklepu internetowego http://www.zielarnialublin.pl/strona-glowna,72.html 
Możesz je kupić także dzwoniąc pod numer: 662 768 844

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz